Şeriatçılara İktidarın Yolunu Generaller Açtı

Günümüzde cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyeti yıkıp yerine şeriatçı bir düzen kuracağı Karşı Devrimi 20 yıl önce tasarladı. Planını adım adım uygulayarak ülkenin Meclis’ini, hükümetini, tüm yargı organlarını, medyayı, üniversiteleri, işçi sendikalarını ele geçirdi, denetimi altına aldı.

Karşı Devrimin başarıya ulaşabilmesi için geriye bir şart kalmıştı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin desteğini almak.

Aslında Erdoğan’ın bu desteği alabilmesi için hiiç çaba göstermesine gerek yoktu! Bu destek çok öncelerden kendsine sunulmuştu!
Nasıl mı? İşte şimdi size bunu tarihi belgelerle anlatacağım…

12. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Cevdat SUNAY, Türkiye’nin 5.Cumhurbaşkanı oldu, 1966 – 1972 sürecinde Çankaya’da oturdu.

Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay, 1968’de şunları söyledi:

“Bugünkü laik okullar birer anarşi yuvası haline geldi. Bu laik okullarda yetişen gençlere memleket idaresi teslim edilemez! On yıl sonra bunların hepsi iş başına geçecekler. Onlara nasıl güvenebiliriz? Hem biz LAİK OKULLARA KARŞI İMAM-HATİP OKULLARINI bir alternatif olarak düşünüyoruz. DEVLETİN KİLİT MEVKİLERİNE YERLEŞTİRECEĞİMİZ KİŞİLERİNİ BU İMAM-HATİP OKULLARINDA YETİŞTİRECEĞİZ.

Bu sözleri söyledikten sonra Mason Cevdet Sunay, Çankaya’da oturmayı dört yıl daha sürdürdü.

Değerli Dostlar,

Şimdi soruyorum:

Bu süreç içinde bir cumhuriyet subayının tabancası da mı yoktu!?

Günümüzde cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, Cevdet Sunay’ın yukarıdaki sözleri söylediğinde 14 yaşında İmam-Hatip ortaokul üçüncü sınıf öğrencisiydi…

Devam edelim.

17. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Kenan EVREN, Türkiye’nin 7. Cumhurbaşkanı oldu.

Cumhurbaşkanı Kenan Evren, 1983 yılında şöyle diyordu:

“İMAM-HATİP OKULLARINDA İYİ EĞİTİM VERİLİYOR. O çocuklardan zarar gelmez. Türkiye laikliği dinsizlik olarak algılamış, yanlış tatbikatlar yapmıştır. 1930’LARDAKİ LAİKLİK ANLAYIŞINI YANLIŞ OLARAK GÖRÜYORUM.“

12 Eylül 1980 askeri faşist darbeden hemen sonra cuntanın lideri Cumhurbaşkanı Kenan Evren, 10.08. 1981 günü Çanakkale’de vatandaşlara yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

“MUHTEREM DİN ADAMLARIMIZIN ELİNİ ÖPECEĞİZ”

Değerli Dostlar,

Cuntacı Kenan Evren’in “din adamları” dediği kişler, Cumhuriyet rejimini yıkıp yerine şeriatçı bir düzen getirme özlemi içinde olan Atatürk düşmanı şeriatçılardı…

Değerli Dostlar,

Şimdi soruyorum:

Cumhuriyet devrimlerine, özellikle laikliğe karşı çıkan, Amerka’nın “bizim oğlanlar” dediği cuntacıların başı Kenan Evren’in karşısına tabancasıyla dikilecek tek bir cumhuriyetçi subay yok muydu?

Değerli Dostlar,

Şeriatçılara iktidar yolunu açan Cevdet Sunay ve Kenan Evren’den sonra gelen genelkurmay başkanlarının, kuvvet komutanlarının, general ve amiralların tümü de iktidarın kapılarını şeriatçılara ardına kadar açtı, bugünlere geldik.

Günümüzde genelkurmay başkanlığını vekalet yürüten Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avser, emekliye ayrıldığı gün veda etmek üzere Saray’a gitti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, “Bir subayın hayal edebileceği en üstün göreve beni getirdiğiniz için size müteşekkirim” dedikten sonra “Size sarılmak istiyorum” diyerek göz yaşları içinde Erdoğan’a sarıldı, duygulu anlar yaşadılar…

Değerli Dostlar,

Cumhuriyet rejimini yıkarak yerine şeriatçı bir düzen getirmeyi 20 yıl önce tasarlayan Recep Tayyip Erdoğan, bu planına “DAVAMIZ” adını vermişti. Cumhuriyeti yıkmak amacıyla başlattığı Şeriatçı Karşı Devrim ilerleyişi karşısında önemli hiçbir muhalfetle karşılaşmadı, Erdoğan attığı hiçbir adımı gizlemedi, her şeyi açık açık yaptı…

Erdoğan, Şeriatçı Karşı Devrimin tamamıyla gerçekleşmiş olacağı tarihi de belirledi: 29 Ekim 2023, yani Cumhuriyetin 100. yılı! Erdoğan bu tarihi sık sık dile getirdi.

29 Ekim 2023’te şeriatçılar son perdeyi oynamış olacaklar.

29 Ekim 2023’e 55 gün kaldı.

20 yıl sabrettiniz, 55 gün daha sabredemez misiniz?

Yılmaz Dikbaş
02 Eylül 2023, Cumartesi
0532 233 31 52

Siz de fikrinizi söyleyin!