Orta Doğu’da Büyük Oyun (2)

Konuya geçmeden önce Marduk  gezegenini ve bu gezegenin efsanesini duymayanınız yoktur. Ama yine de kısa bilgi olarak yazalım.

Bu gezegen astronomlar tarafından 1930 yılından beri biliniyor. Daha önceki dönemlerde muhtelif isimlerle adlandırılan gezegenin 3661 yılda bir dünyanın yakınından geçtiği varsayılıyor.

Marduk Mısır’dan çıkış (exodus) mitlerine esin kaynağı teşkil etmiş.

Nihayet 2012 yılında, yani 3661 yıl sonra dünyaya çok yakın geçeceği hesaplanıyormuş ve büyük kaoslara sebep olabilirmiş.

Mısır’dan kim çıkmıştı? İsrail oğulları. Ne kadar zaman önce? Yaklaşık olarak 3400 yıl önce. Peki, bugün ortaya atılan BOP’un arka planında böyle bir mitin etkisi var mıdır?

Acaba BOP, “büyük kaos” öncesi tamamlanmak istenen bir operasyon mu? Bir başka efsane de Amerikalı Evanjelik Protestan Papaz Van İmpe’den.

Kendisi George W. Bush’un akıl hocalarından birisi. Yani iman mürşidi. Strateji ve iman uzmanı Papaz Efendi, yazdığı kitaplarda 2012 yılı civarında dünyanın sonunun geleceğini ifşa ediyor. Dünyanın sonu Orta Doğu’ da yaşanacak olan Armagedon savaşında gelecekmiş.

Armagedon, iyi ve kötünün arasında meydana gelecek olan nükleer savaştır. Orta Doğu’daki kötüler kimlerdir dersiniz? Herhalde Müslümanlar değildir.

Fırat ve Dicle arasındaki bölge bütün ilahi dinlerin çıkış noktasıdır.

75 milyon Amerikalı İsa’nın tekrar yeryüzüne dönmesi için Ortadoğu’ da yedi yıl sürecek büyük bir kaos olması ve Büyük İsrail’in kurulmasının şart olduğuna inanıyor. Yedi yıllık kaos dönemine TÜRBÜLASYON süresi diyorlar. Türbülasyon Döneminde korkunç ızdıraplar yaşanacak. Türbülasyon İsrail uğruna olacak.

Evanjeliklerin inanışlarına göre bugün Orta Doğu’daki kaosu ilk durduracak olan lider şeytandır. Muhtemelen Deccal’ın işbirlikçisidir. Onun için de İsa’nın geleceğinin işareti olan mevcut Orta Doğu krizi körüklenerek iyice kaosa dönüştürülmelidir.

Peki dostlarım bu ‘Deccal’ kimdir?

Tabi Müslümanlar Deccal’i tanımlarken tek gözlü, çarpık ayaklı, alnında kafir yazan çok değişik bir profil çiziyorlar. Bu Müslümanların Deccal konusu konumuz ile alakalı olmadığı için üstünde durmaya çok gerek görmüyorum.

Deccal Hz. İsa’nın sahtesi olacağına göre, Falwell’e göre o erkek bir Yahudi’dir.

Tabi, Yahudiler buna karşı çıkıyorlar. Ve Fakwell’in bu açıklamasına itiraz ediyorlar.

“Hz. İsa 2000 yıl önce Yahudi bir erkek olarak dünyaya geldiğine göre, Evanjelistler Deccal’ın da mecburi olarak bir Yahudi erkek olarak dünyaya geleceğine inanmaktadırlar.”

Bir Deccal’in geleceği hemen hemen bütün Hristiyan aleminin peşinen kabul ettiği inançtır. Özellikle Protestanlıkta Deccal ve Mesih inancı çok güçlüdür. Yahudilikte de. Ama şöyle bir durum var Müslümanların kutsal kitabında Deccal inancı olmadığı hale niçin Müslümanlar Deccal’e nasıl inanıyorlar? Cevabı bence Ilımlı İslam adı altında, Yahudi İslamlığının bir alakası olabilir. Çünkü, hepiniz biliyorsunuz Türkiye’deki çoğu cemaat ve tarikat yapılanmaları dış güçlerle bağlantısı vardır. Bundan dolayı, birçok Yahudi geleneği İslama taşınmıştır. Bu kadarlık bilgi yeterli konudan uzaklaşmayalım.

1948′ de Batı Avrupa Birliği, 1949′ da NATO, 1957′ de AET veya Ortak Pazar kuruldu. Bu sonuç modern Roma İmparatorluğu’nun günümüzde ortaya çıkışıdır şeklinde yorumlanıyor.

Megiddo vadisi İsrail’in baş şehri Tel Aviv’in 90 kilometre kuzeyinde ve Akdeniz sahillerine 25 kilometre mesafededir.

Armagedon Yahudilerin vaad edilmiş toprakları (Eretz İsrail) ele geçirip yerleşmelerinden sonra olacaktır. Armagedon öncesi, diğer savaşlar patlak verecek ve yeryüzündeki iki kişiden biri ölecek. Yani, üç milyardan fazla insan.

İsrail Yecüc ve Mecüc güçleri tarafından işgal edildiğinde, ABD ve İngiltere İsrail’in yardımına geleceklerdir.

İncil’ de bahsedilen Chittim ise Kıbrıs’tır. Burada konuşlanmış Amerikan ve İngiliz askeri filoları İsrail’in kolayca yardımına gelecekler.

Bu noktada gözlerimizi yumduktan sonra Kıbrıs’la ilgili olanları hatırlayalım. Acaba bir mistik bağ var mıdır?

Evanjelistlere göre Yahudiler Tanrı’nın tek seçilmiş kullarıdır, Tanrı Yahudilere DÜNYEVİ İYİLİK, Evanjeliklere de UHREVİ İYİLİK (CENNET) vaad etmektedir.

Bunun için de var güçleri ile büyük İsrail projesini destekliyorlar.

Allah’ın Hristiyanlar için cennetle, Yahudiler içinse yeryüzü ile ilgili bir planı var. Müslümanlar ve diğerleri Hristiyan olmadıkça her türlü mükafat hesabının dışında tutulacaklardır.

Gelin size Dr. John Walvood sözünü söyleyim. Belki de buna inandıkları için duruma böyle baktıkları için tüm çabalarını buna yönelik kullanıyorlar. İşte o meşhur söz  “Allah bütün kullarına eşit bakmaz” diyerek konu net özetliyor.

ABD’ deki 110 milyon civarındaki Protestan Hristiyanın tamamı Evanjelist değildir.

75 milyon civarındaki Evanjelistler diğer Protestanları etkilemektedirler.

Noam Chomsky’ye göre de, Amerika’daki İsrail lobisi yalnızca Amerikalı Yahudilerden oluşmaz. Amerikan nüfusunun yalnızca yüzde ikisi ki takriben 6 milyonu Yahudi’dir.

İsrail’i destekleyen ana unsur ise Evanjelist Protestanların önderliğindeki Protestan Hıristiyan’ dır.

Fundamantalist Moral Majority (manevi çoğunluk) adlı dini kurumun kurucularından Protestan Evangelist Jerry Falwell 1970 yılında “Amerika’ nın geleceğinin İsrail’e vereceği desteğe bağlı olduğunu” söylüyor. Ayrıca, İsrail’i desteklemeyen hiçbir adayın Amerikan temsilciler meclisine ve senatosuna seçilemeyeceği günlerin de çok yakın olduğunu açıkça dile getiriyor

Moral Majority teşkilatı 1980’lerin sonunda mali skandallarla yerini Christian Coalition (Hıristiyan Koalisyonu) teşkilatına bıraktı.

Bugün Amerikan devlet sisteminin çarkı ağırlıkla bu grubun elindedir ve arkasında da Yahudi finans ve medya gücü vardır.

Jerry Falwell hakkında biraz daha bilgi. İslam ve Türk düşmanı olan bu Papaz ABD’nin Virginia eyaletinin Lynchburg şehrinde yaşar.

En fanatik Protestan Evanjelist mezheplerden Güneyli Babtist kolunun liderlerindendir. 20 milyon civarında taraftarının olduğu tahmin edilmektedir. Emrinde on milyar dolardan fazla mal varlığı ile nakit vardır.

Ergun Caner, Müslümanlığı yaymak için ABD’ye göçen Türk imamın oğlu. İslam karşıtı kitabıyla şöhret olan Caner, Virginia Eyaleti’ndeki Evanjelist Liberty Üniversitesi’nin “Babtist Teoloji” bölümünün başına getirildi. Caner’in 2002’de İslam’a karşı yazdığı kitabının adı “Unveiling İslam”. Ailesi tarafından reddedilen Ergun Caner 1982’de Hristiyan olmuş. Kardeşi Emir Fethi de Hristiyanlığı seçmiş.

Jerry Falwell, Ergun Caner için şöyle konuştu.

“İnançlarımızı savunan Ergun Caner, konuştuğunda, dinleyiciler elektrikleniyor. Tanrı’ ya şükürler olsun ki, Caner’i Liberty Üniversitesi’ ne yolladı. Dr. Caner, Müslümanlar, Budistler, Hindular ve Bahailer ile karşı karşıya gelip tartışarak Evanjelik Hristiyanlığın sesi haline geldi. Ona dost demekten gurur duyuyorum.”

 

 

Bu yazı, serinin 2. yazısıdır. Daha önceki yazılara gitmek isterseniz, lütfen ilgili rakama tıklayın. Bölüm: (1), (3), (4)

Orta Doğu’da Büyük Oyun (2)” hakkında 3 yorum

  1. Geri izleme: ORTA DOĞUDA BÜYÜK OYUN(4) – Gündem Arşivi

  2. Geri izleme: ORTA DOĞUDA BÜYÜK OYUN(1) – Gündem Arşivi

  3. Geri izleme: ORTA DOĞUDA BÜYÜK OYUN(3) – Gündem Arşivi

Siz de fikrinizi söyleyin!