“Din”, Yeni Zelanda Saldırısı.

Dün cuma saatinde Yeni Zelanda’da insafsız, ahlaksız, canice işlenen, bizleri dehşete düşüren saldırı gerçekleştirildi. Hepimiz şok olduk. Bir insanoğlunun diğerine farklı düşündüğü, yaşadığı, inandığı için yaptığı canice katliama tanık olduk.
Tarihte Avrupalıların Amerikan yerlilerine yaptıklarını, Arapların Türklere yaptıklarını, İngilizlerin Hintlilere ve Avusturya Aborjinlerine yaptıklarını, Amerikalıların Japonlara ve yerli halklarına yaptıklarını, Belçika’nın Ruanda’ya yaptıklarını, İtalya’nın Libya’ya yaptıklarını, Fransızların Cezayir’e yaptıklarını, Rusların Çeçen, İnguş, Karaçay-Malkarlar ile Kırım Türklerine yaptıklarını hep tarih kitaplarında okuduk ve lanetledik.
Fakat Fransa’daki Charlie Hebdo saldırısında yaşanılan ve bir anda canlı yayınlanan, insanların o dehşeti yaşadığı ikinci bir saldırıyı ilk defa görmüştük!
Ta ki Yeni Zelanda’nın bir şehrinde yaşanılan sapıkça, haince saldırıya kadar.
Dünyanın içinde yaşayıp, Dünya siyasetinin nereye götürülmek istendiğine dikkat çekmek istiyorum.

Charlie Hebdo saldırısını yapan aşırı dinci idi, Sapkın düşüncelere sahip, ya benim inandığıma inanırsınız yada ölürsünüz diyen kişi ve kişilerin inanç saplantıları ile yapılan saldırılardı.

Yeni Zelanda’da yapılan saldırının failinin sosyal medyada yaptığı paylaşımlara bakarsanız, aynı minvalde konuştuklarını göreceksiniz.

İnsanlığın istediği Barış içinde, huzurlu bir şekilde aileleri, dostları ve komşuları ile yaşamak. “Din” alın sizin olsun, bize huzur verin yeter!!!

Veysel Kaban

Yeni Dünya Sınırsızlıkları

“İnsan saramadığı yarasını saklarmış bazen bir gülüşünün içine”

Mesih

Siz de fikrinizi söyleyin!