Zaman Yolculuğu

İnsan, zaman karşısında kum gibi akarken…

Gelecekteki çizgimize ulaşınca geçmişimizden kaçamıyoruz. Geçmişin zamanda silinmesini umuyoruz. Geçmiş zaman çizgilerindeki kelebek etkilerini yeni zaman çizgilerinde yaşıyoruz. Zaman çizgilerinde kara harflerle yazılan cinsiyet eşitsizliklerine bakıyoruz.

Bazen kaç yaşına gelseler de birilerini hala embriyo olarak görüyoruz. Kimilerinin zekasının zaman içinde yolculuğa yetmediğine, yolculukta ilerlemediklerine tanık oluyoruz. Geçmiş zaman dilimlerindeki karanlık etkilerin gölgelerine maruz kalıyoruz.

Geleceğe ait olmak için geçmişe bir şeyler mi olmalı?

İnsan hiçbir zaman yolculuğuna hazır hissetmiyor, yine de zaman yolculuğunda kendince bir yol kat ediyor. Yeni bir geleceğe yelken açarken geçmiş, kelebek etkisiyle refakat ediyor.

İnsanın her zaman çizgisindeki arzuları farklı olsa da farkındalığı arttığında acısız, vicdan azabı olmadan huzura kavuşmak istiyor. Ki eve dönmek her zamanda güzeldir. Eve dönen tüm sevdiklerimizle zaman çizgimiz güzeldir; andan beklentilerimizde de kaygıdan uzak olmayı isteriz.

Fırtınalar öncesinde, rüzgarın çok yüksek gürültü ettiği sesleri yakala. Daha farkındalıklı yaşa ki zamandaki çizgilerin boşuna çizilmesin. Hiçbir zaman, zamanda boşluk olmadığını unutma, yapmadıklarını yap.

Hiçbir yerde olma, bir yerde ol. Vaktinde gerektiği gibi yaşa. Belki bir zaman çizgisine ulaşacağız ve orada vaktimizi harikulade şeylerde bulacağız.

Belki ömrümüzün son yıllarını tamamlıyoruz, belki uzun bir ömrümüzü şekillendireceğimiz başlangıçlara gebeyiz.

Her sene her yılbaşında itiraf edemiyoruz, fakat ömrümüzden bir yılı daha tamamlıyoruz. Yeni yılda hak etmediklerimizle birlikte, ne sürprizler bizleri bekliyor kim bilir.

Biz doğru yaşayalım, doğrularımız geleceğe kelebek etkisini bırakacaktır.

En güzel dileklerim siz değerli okurlarımızla olsun. Ülkemiz yeniden aydınlansın ve hepimize birlikte mutlu bir yıl olsun dileğimle.

Siz de fikrinizi söyleyin!