İlkay ve Dilek’in Mutlulukları

Dilek diye bir kadın varmış. Bir de kızı Eda varmış. Dilek’in biricik kızı Eda, annesi ve İlkay teyzesi hakkında bir hikaye yazmaya başlamış.

Dilek, Gündem Arşivi diye bir sitede sürekli hikaye okurmuş. O sitenin sahibine hayranmış. Bir gün o da yazarlık yapmak istemiş. Sitenin yöneticisine o gün sormuş. “Ben de yazarlık yapabilir miyim?” demiş. Sonra sitenin yöneticisi İlkay “Tabii ki de siteye üye olabilirsiniz,” demiş. Sonra Dilek sitenin yöneticisi İlkay’a teşekkür etti. Birkaç gün sonra siteye üye olmuş. Ama sonra Dilek İlkay’ın Gaziantep’te yaşadığını öğrenmiş. Ama hiç sıkıntı olmamış çünkü İlkay’ın telefon numarasını almış. 5 yıl boyunca telefon ile görüşerek bunu sürdürmüş. Sonra İlkay bir gün Alanya’ya gelmiş. İlkay, bir cuma akşamı Dilek’in ziyaretine de gelmiş. Gece saat  dörde kadar durmuş, çünkü Dilek ve İlkay birbirlerini çok seviyorlarmış.

İlkay ve Dilek o günden sonra sürekli hiç durmadan birlikte gezmişler ve mutlu son.

Eda

Editör İlkay’ın Notu: Sevgili Dilek Gündem Arşivi sitesinde çok değerli emekleriyle arka planda çok yoruluyor. O’na nezdinizde ne kadar teşekkür etsem az kalır. Çok değerli en minik yazarımız olan Eda’nın kurgusu olan bu yazıda annesi ile nasıl dostluğumuzun başladığını bilmeden olası ve başarılı bir kurgu yazdı. Çok güzel bir geleceğinin olacağına inancım tam. Çünkü, bu yazıyı karşıma geçip gülerek yazdı ve hiçbir yardım almadı. Yeteneği ışık misali parlıyor.

Sevgili Dilek ile Twitter’da tanıştık, dostluğu ve insanlığıyla beni kendisine hayran bıraktı. Benim zorlamalarımla sitemizde yazmaya başladı ve hayli başarılı eserlere imza atarak beni çok mutlu ediyor.

Ziyaretim çok güzel anılar kazandırdı. Sevgili Dilek ve ailesine bu güzel anlar için çok teşekkür ediyorum.

Çocuk yazarlarımız artsın ki büyük yazarlarımız ileride artsın. İletişim için sosyal mecralardan bize ulaşabilirsiniz.

Eda’nın teyzesi İlkay…

Anneannemin Doğum Günü

Siz de fikrinizi söyleyin!