Gündem Arşivi’nin En Çok Emek Veren Gönüllü Emektarı Sn Gönül Asrak Kim?

Bugün uzun bir aradan sonra yazarımız Nizamettin Bey ile haberleştik, bana ailemden bir yakınımı sorar gibi yalnız Gönül Hanım’ı sordu. Ona hayranlığımı ilettikten sonra bildiğiniz gibi harikalar yaratmaya devam ediyor yorulmadı dedim. Sahi tek nefeste anlatılacak gibi birisi değil ki diye düşünürken bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Sevgili Gönül Asrak Hanımefendi ile yaklaşık yedi yıl önce tanıştık. Twitter’da çok aktif olduğum zamanlarda yazdıklarıma beğenisini dile getirerek ve yazdıklarımı sayfasında paylaşarak daha çok okunmama sebep olmaya çalışırdı. O zamanlar Twitter’daki ekibim için gruplarım vardı ve onu yeni kurduğum bir grubuma ekledim. İlginç bir hanımefendiydi kendisi; iyi niyetli, zarif ve tam bir gönül veren olarak kendi kendine sorumluluk sırtlanıp o sorumluluğu taşıyabilen harika bir insandı. Fakat büyü bozulacak ve bir gün yorulacak diye bekliyordum, olmadı! Günümüze değin beklentisiz yoruldu!

Bugüne değin her gün sayfamı kontrol eder, aktif olmuşsam yazdıklarıma paylaşım ve yorum desteği verir ve bulunduğu gruptaki grup arkadaşlarına iyi geceler ya da günaydın derken başka güzel dilekleri de eklemeyi unutmaz. Üstelik önce Gündem Arşivi’ne ya da sayfama desteğini tamamlamış ve Twitter’dan çıkmadan önce grupta iyi geceler mesajını yazıp öyle ayrılır. Memurcasına emek veriyor.

Sevgili Gönlümün Sultanı her gün grupta sabah günaydın mesajını ve gece iyi geceler mesajını yazar. Tanıdım tanıyalı böyle harika! Üstelik bazen gruptan kimse cevap yazamazsa, günaydın mesajının altında kendisinin iyi geceler mesajı ve sonra kendisisnin günaydın mesajının altında iyi geceler mesajını hiç aksatmadan yazması ise, hayranlığımı katlıyor. Kimsenin ne düşündüğünü umursamıyor ve kimseden hiçbir beklentisi yok; çünkü o hem dostlarımızı çok seviyor hem de görevini yapmış hissediyor gibi bir izlenimim var.  Grup arkadaşlarından bazıları bana Gönül Hanım grupta yazınca ona cevap yazmak için ve yalnız hissetmesin diye aktif olduklarını ilettiler. O olmasa diğer gruplarımdaki gibi yüksek bir sükut olacaktı (ayrıca eskisi gibi çok grubum yok ve yıllardır yeni grup ve yeni arkadaşlar ekleyemiyorum vakitsizlikten aktif de olamıyorum ayrı konu-grup dostlarıma bu mesaj).

En çok özelden merak edilerek sorulan arkadaşım yine Gönül Hanım, geçenlerde yazarımız Orhan Ayber ona çok selam ve sevgilerimi ilet dedi, yazarımız Macide Gür kansere yakalandığında Gönül Hanım sürekli meraklanarak mesajlar yazmış. Sonra duydum ki tüm tanıdığı ekip dostlarımın zor durumlarında mesajlarıyla iyilik meleği olmuş… Tüm arkadaşlarım onu çok seviyor.

Dört yıl önce Gündem Arşivi’ni açıp yazılar yazmaya başladık. O gün bugündür tüm yazı ve şiirlere hem paylaşma desteğinde bulunur, hem de link ile yorumunu birleştirerek yeniden paylaşım yapar. Fakat bu yaptıkları onun için yeterli olmaz, tüm yazar ve şairlerimize konu üzerinde fikrini ileterek teşekkür yorumunu da yazı linkinin altına iletir. Yani tüm site paylaşımlarını okuyup fazlasıyla emek verir. Mesleği gibi Gündem Arşivi’ne desteğini hiç bırakmaz, aksatmaz.

Daha inanılmaz olanı ileteyim, kendisiyle ilk tanıştığım sıralarda grup içerisinde teknolojide iyi olmadığını söylüyor ve en basit şeyler hakkında sorular soruyordu. Hızla akıllı telefona alıştı o dönemlerde. Öğrenmekte çok hızlı…

Soruyorlar bana Gönül Hanım gerçekten tüm yazıları okuyor mu diye, yorumlarını ve paylaşımlarını referans gösteriyorum. Benim en iyi takipçim olmayı senelerdir kimseye bırakmadı, o benim için hep çok değerli olacak…

Bazı gecelerde Twitter’da ülke gündemleri yoğun olurdu ya da bazı dostlarımızın aktif olmadığı zamanlarda ben yazardım o paylaşırdı, saatlerce sanki ikimizin savaş verdiğini hissettiğim ve yalnız onun verdiğim savaşı anladığını hissettiğim çok oldu.

Tüm bayramlarda ve tüm özel günlerde bana o hep mesaj yazar, yorulmaz. Seni seviyorum canımın içi demekten yorulmaz, yazar bana iyi dileklerini bıkmadan.

Şimdi soruyorum size, böylesi güzide bir insanın başkaları için örnek olması için ne yapabilirim ve ona vefamı nasıl öderim, hakkını ödememin hiç mümkün olmayacağını bilerek.

Bir defa Twitter’da sesli sohbet yaparken bir baktım beni dinleyenler arasında o da vardı, hemen mikrofon uzatarak onun benim için öneminden bahsetmeye başladım. Sesi o kadar candan o kadar samimiydi ki unutamıyorum. Bir gün elini öpmek nasip olsun umarım ve hep böylesi güzel insanla muhabbetim daim olsun.

Onu çok ama çok seviyorum, hiç görmediğim bir ablama can feda edecek denli çok seviyorum, başımdan eksik olmaması dileğimle; bana yaşattığı tüm güzelliklerden ve topluma ışımaya çalışmasından dolayı nezdinizde sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

O tanıdığım en özel ve en iyi niyetli insan, benzeri yok!

İyikim iyi ki var!

Siz de fikrinizi söyleyin!