Atışmaya Nokta

Değerli Mustafa Bey ile Sevgili Dilek Hanım’ın yazılarıyla çok güzel bir ders verdiler, yazarların örnek atışma yazısı nasıl olurun. Bilge insanların hem şakalaşarak hem de kadın haklarına değinerek, yazdıkları yazıları büyük taktirle takip ettim.

Dostlarım hem sevgi dolu kırmadan birbirleriyle takılırken, hem de insanları irdeletecek detaylar iletiyorlardı. Bu güzel insanları tanıma şerefine erişmekse, benim güzel şansımla açıklanır sanırsam.

Beni sanki Dilek Hanım’ı zorlamış ve yazı yazdırtmış gibi göstererek, yazı yazmama olanak veren Mustafa Bey Alimimize, hitaplarıyla dostları da yücelten tanımlarıyla da, ayrıca çok teşekkür ederim.

Dilek Hanım’ın toplumdaki kadının yaşadığı zorlukları çok güzel yansıtmasına da ayrıca minnettarım.

Kadın ve erkek ülkemizde asla eşit değildir. Kadınların ve erkeklerin ise, kendi bireylerini yaşadıklarını da asla düşünmüyorum. Kimse kendi bireyindeki özellikleri özgürce yaşayamıyor. Toplumuzda her birey topluma uygun maskeyle yaşıyor ve bu uğurda kimliklerini bastırıyor. Ne vahim şey ki yaşadığımız, tek yaşam hakkımızda bastırılmış kimlikle son nefesimizi veriyoruz.

Her bireyin kimliğine uygun özgürce ve özgün; hatta topluma uygun olma mecburiyetine mahkum kalmadan yaşamasını ümit ediyorum.

Tüm dostlarımı çok seviyorum, hayatımdaki ayrı güzelliksiniz. Gündem Annenizden sonsuz sevgiler…

 

Siz de fikrinizi söyleyin!