Cinler Neden Tepemizde Yer Alıyor?

Cin gibiyim yine bugün, çarpacak adam arıyorum.

Çarpılırım diye hiçbir hocaya da uğramıyorum, ne olur ne olmaz, teşhisle cin çarpması çıkar, cini çıkarmak için de neme lazım hoca moca ırzıma girer.

Cinler enteresan ırkı olan varlıklar, hepsi erkek gibi, sadece kadın ve kızlara giriyor, onlar girince hocalar da ardlarından…

Hocaya gidiyorsunuz, cin çarptı diyor, hem para veriyorsunuz hem de paranızla tövbe tövbe…

Eskiden şeriat yönetiminde tecavüze uğrayan ya da bekar (evlenmediği halde) iken, hamile kadınların recmle yargılanmamak için, cin çarptı ve hamile kaldım diyerek, yaşam fırsatı yakalayarak, recimden kurtulurlardı. Hala şeriatın hakim olduğu yerlerde devam eden bir kandırmaca. İyi yapıyorlar oh olsun! Bir adam gelecek kadına tecavüz edecek, yargı kadının ölümüyle (hem de çok acı çektirerek) sonuçlanacak, onlara benden saygı ve alkış! Bir kadının tek yaşam hakkında başına gelebilecek, en vahim şeyden hayatı bitecek yoksa. Bu yalan ile de recmde infaz da yer alacak insanların (zarar verecek) günahlanmasına da engel bir durum zannımca.

Cin sadece Alaaddin’in işine yaramadı! (Hoş bu masalın özünü de merak etmiyorum diyemem!)

Cinler sayesinde çok ticaret dönüyor…

Falcıların da işine çok yaradı. Fal bakılacağı zaman falcının çevresinde bekliyor cinler. Görünmeden kimseye, fısıldar falcıya… Nedeni falcı para kazansın diye… Cin’in neyine yarıyordu da orada dikiliyordu, demezler mi fal baktıranlar?!.

Bu cinlerin neden son yıllarda bu kadar azdığını anlayamıyorum! Bu zamana kadar neredeydiler veya neden ortada yoklardı? Sanki hepsi bu dönemi beklemiş sonra birleşip; yallak bismillak deyip, girmişler işte sadece kadın ve kızlara… Yaşlı kadınlara neden girmiyor cinler? Mantık alır gibi değil ama… Burası Arabik sisteme Ahlakı da Cinlere… Hocalar inşallak tekrar iman tazeler!..

Sonra düşündüm, hocalar neden her yaptıkları şey için para alıyor da neden, Allah için bir şey yapmıyor ya da ibadet değil din tüccarlığıyla zengin oluyorlar diye… Sonra bir ayet buldum ilginç geldi cevabıma… Din, siyaset, para, güç… Haleluya cihat…

يَٰٓأَيُّهَا ٱلَّذِينَ ءَامَنُوٓا۟ إِذَا نَٰجَيْتُمُ ٱلرَّسُولَ فَقَدِّمُوا۟ بَيْنَ يَدَىْ نَجْوَىٰكُمْ صَدَقَةً ۚ ذَٰلِكَ خَيْرٌ لَّكُمْ وَأَطْهَرُ ۚ فَإِن لَّمْ تَجِدُوا۟ فَإِنَّ ٱللَّهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ
Yâ eyyuhellezîne âmenû izâ nâceytumur resûle fe kaddimû beyne yedey necvâkum sadakah(sadakaten), zâlike hayrun lekum ve athar(atharu), fe in lem tecidû fe innellâhe gafûrun rahîm(rahîmun).
Ey iman edenler! Peygamber ile baş başa konuşacağınız zaman, baş başa konuşmanızdan önce bir sadaka verin. Bu, sizin için daha hayırlı ve daha temizdir. Şâyet (sadaka verecek bir şey) bulamazsanız, bilin ki Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Tüm din adamları zengin, ama kadınlar din adamlığı yapamıyor, adı üzerinde ‘adamlık’ var! Adamlık buysa ben hatun kalayım dedim, imanım yerinde kalır fena mı?!. Kimse bana adamım demesin balla billa şu tanımdan sonra, farklı bakarım!..

Dünyadaki tüm cinlerin turizm turnesi bayadır devam ediyor ülkemizde. Alan razı veren razı, razı olmayanlar da şikayetçi oluyor, ama namus gidiyor! Misal şu haberdeki örneğe bakarsanız, bir hocanın birçok kişiye Cin Çıkarma Tecavüzü ettiğini belirtiyor. http://www.hurriyet.com.tr/gundem/cin-cikarma-tecavuzu-ilk-degilmis-7616900

***

İslamda Cin üzerine tarihi anlatımda bulunan bir kaynaktan bazı alıntılar ekleyeceğim;

“İnsanlık, tarih boyuca görülmeyen, olağanüstü varlıkları inanmışlardır. Cinler, görünmeyen varlıklar olduklarından  haklarında net bir bilgiye çoğu zaman ulaşılamamıştır.
*
Görüldüğü gibi tarih boyunca mahiyetleri anlaşılamamış ve tarifini bulamamış cin konusu sadece İslam’da bir karışıklığa meydan verilmeden yerli yerine konmuştur. Melek, şeytan ve cin gibi mefhumlar nitelikleri ve fonksiyonları tam olarak bilinemediğinden ancak Kur’an’ın beyanları ile anlaşılabilir bir hüviyet kazanmıştır.
*
Cahiliye Arapları, cinlerin de kabile ve gruplar halinde yaşadıklarına, birbirleriyle savaştıklarına, fırtına ve benzeri tabiî olayların cinlerin işi olduğuna inanıyorlardı. Cinlerin başta yılan olmak üzere çeşitli hayvanların suretine girdiklerine, genellikle tenha ve karanlık yerlerde yaşadıklarına, insanlar gibi yiyip içtiklerine, hastalıkları onların getirdiğine, delilerin cinlerin istilasına uğramış kişiler olduğuna inanılıyordu.
*
Kur’ân-ı Kerim’in genel muhtevasında ele alınan cinlerin varlığı meselesine bakalım. İlahi beyan doğrudan olmasa da insan unsuru ile yakından münasebeti bulunan melek, şeytan ve cin konusunda ifade-i beyanda bulunur. Meseleyi müstakil bir surede ele alır. Ayrıca 22 yerde cin, yedi farklı ayette de “cann” kavramı ile konu hakkında bilinmesi gereken hususları ipuçları halinde önümüze serer.
*
Kur’an-ı Kerim, insanın yaratılışı çok net olarak anlattığı gibi onun hemen yanıbaşında cinler için de aynı açıklıkta beyanda bulunur. Bir yerde onları “şiddetli alevden”(Rahman. 55/15) yaratıldıkları ifade edilirken bir başka ayette “dumansız ateşten” (Hicr, 15/27) yaratıldıkları anlatılır. Birinci ayette cinlerin esas yapısı hakkında “mearic” tabiri kullanılır. Diğerinde ise “nar-i semum” tabiri geçer.
*
İbn-i Abbas, “mearic” kelimesini “ateşin ozü” diye tefsir etmiştir.8 Karışık alev, dumansız ateş ya da kızıl, sarı ve yeşil tonları ile alevin tam ortası9 gibi manalar ifade eder.
*
“Sizin onları göremeyeceğiniz yerden sizi görürler” (A’raf, 7/27).

Kaynak: https://kuran-ikerim.org/kuran-i-kerimde-cinlerin-varligi “

***

Bu kaynağa göre insan, melek ve cinler ile üçüncü yaratık olarak adlandırılmışlar.

Üçüncü şahıslar Cin’i bahane ederek girebilir araya, demek mi? Belki…

İnanç sevgiden gelmeli, sevgimiz de kutsallık olmalı. Yok! Neredeyse hiçbir dinci de göremiyorum, çok az dindar var üstelik. Ben inançsız biri olarak yazıyorum, bilmeden yapılan her şeyde samimiyet de göremiyorum. Bilinç her şeydir. Bilmek lazım.

Misal, müfredatımızda önce Dinler Tarihi olmalıydı. Eskisi gibi din ayrı ders ahlak ayrı ders olmalıydı. Muazzez İlmiye Çığ’ın araştırmaları derslerimizde yer edinmeliydi.

Topraktan insan, ateşten cin yaratıldı; cümlesindeki mantıksızlığı, evrimi bilen biri için düşünülmeye bile değmeyecek detay olarak kalırdı. Bilgi gerçekten güç ve bilenler bu sınavdan, aptalları da bir şekilde geride bırakacaklarına inanıyorum.

Hani sistem ürünleri var ya, onlar hep eleniyor, elenecekler de! Biz Atatürk’ün evlatları, onun biyografisini anlayan kimseler, asla geride kalmayacağız; bir ölümsüz devin izindeyiz..

Yani şey olmuşları çok da şey yapmamak lazım, sonuçta eleniyorlar!

Kuran çok iyi anlaşılması gerek bir kitap, Turan Dursun’un Din Bu serisini muhakkak herkes okumalı.

35 yaşına kadar hafızlık yapan Aziz Nesin, “Kuran okuya okuya dinsiz oldum.” demişti.

Kuran’ı iyi anlamazsak da Eric Fromm’un (Özgürlükten Kaçış) olabilecekler hatta yaşadıklarımıza uyar sözünü çok beğendim. “Bir öğreti ne kadar mantıksız olursa olsun, toplum tarafından kabul edilerek güç kazandığında, milyonlarca insan toplum tarafından dışlanmayı hissetmektense o öğretiyi kabullenmeyi tercih edecektir.”

İnşallak çarpmışımdır sizi bu Cin halimle, zaten cinlerim tepemde… 🙂

İçime sinmedi hala, iki video  daha ekledim çarpılın istiyorum… Porno niteliğinde olanları ekleyemedim, ben de izeyemedim çünkü.

https://www.youtube.com/watch?v=1fpBfiZiXGk

https://www.youtube.com/watch?v=YC4O_8Qzluo

Cinler ölürdü de çok kişinin çıkarlarıyla hep hayatımızda olacaklar, sağ salim görünmez ama aramızda. Pardon üç harfli demeliydim, tüm yazımda üç harflinin ismini işledim, şimdi çarpılırsam, bilin ki asıl sebep sizi çarpmak istemiştim! Etme bulma dünyası diye, sonra gülmeyin halime. Rahat bırakın üçüncü yaratık gizli varlıkları, üç harfliden de mi korkmaz bu Ademoğulları… 🙂

Ey Ademoğulları, moraliniz bozuk ve canınız sıkkınsa üç harfliye yordurmak yerine, çözüm için bir doktora uğrayın, belki antidepresan en iyi ilaç olacaktır.

Cinler tepemde yine, ne yapsam? Yazıyı da tamamladım, hayret çarpılmadım. 🙂

Siz de fikrinizi söyleyin!